Skip links

Kadınlarda Saç Ekimi

Yapılan hesaplamalar sonrasında çizimler yapılır, ne kadar donör köke ihtiyaç olduğu hesaplanır. FUE yöntemi ile açılan kanallara saç ekimi gerçekleştirilir.

Sınırlı şekilde uygulanabilse de, erkeklerde ki gibi kadınlarda da saç ekimi mümkündür. Donör bölgeden elde edilen köklerin, saçsız alana transferi yapılarak işlem son bulur. Farklı nedenlerle kadınlarda saç dökülmesi ya da kellik görülebilir. Tedavi sonrası, hamilelik, saç kıran, yara ya da yanık travmaları saç dökülmesinin başlıca sebepleri olarak sayılabilir. Saç ekimi öncesinde sorunun tespiti önemlidir.

Saç ekme işlemi, bilinen en etkili saç kaybı önleme yöntemidir. Farklı kimyasal ya da bitkisel ürünlerin kullanımı ile bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılır. Ancak son noktada saç ekimi bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Kadınlarda saç ekim yöntemi FUE tekniği ile uygulanır. Bu kararın verilmeden önce iyi bir saç analizi şarttır. Dermatologlardan bu konu hakkında destek alabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı?

Erkeklere nazaran kadınlarda saç ekimi biraz daha olumsuz sonuçlar verebilmektedir. Erkek ve kadının saç dökülme sorunu daha farklı nedenlere dayanır. Kadınlarda ender görülen bu olay, hormonal olabilmektedir. Analizlerin doğru şekilde yapılması, saç ve hormon testleri bu aşamada önemli bir belirleyicidir. Etkin sonuçları alabilmek için cilt yapısının da iyi tetkik edilmesi gerekir. Bu şekilde yapılan işlemden sonra yeni çıkan saçların beslenip beslenmeyeceği konusunda tam bilgi edinebiliriz.

Kadınlarda Alına Saç Ekimi

Saç dökülmesi ya da genetik nedenlerle kadınların alın bölgesi geniş yapıda olabilir. Alnın olduğundan geniş görünmesi yüz orantısının kaybedilmesine neden olur. Kişisel olarak özgüven kaybı ve stres bu durumun sonucunda bazı kadınlarda gelişebilir. Bazı saç modelleri ile bu durum kapatılabilir. Saç ekimi bu aşamada devreye girer. Saç çizgisini yeni saçlar ekerek, biraz daha öne almamız mümkün olacaktır. Ortalama saç çizgisinde 1- 1,5 cm doldurularak yapılabilir. Elbette hastaların alın bölgeleri daha geniş ise bulan genişleyecektir.

FUE saç ekim yöntemi ile tek seansta bu işlemler halledebilir. Saç çizgisinin yerini belirlerken, altın oran kullanılır. 3/1 oranı korunarak saç ekim çizgisi hesaplanır. Kişinin yaşı ise alın daraltma da hesaplara etki eder. Eğer hasta yoğun bir şekilde saç dökülmesi yaşıyorsa, bu durumun da hesaba katılması gerekir.

Yapılan hesaplamalar sonrasında çizimler yapılır, ne kadar donör köke ihtiyaç olduğu hesaplanır. FUE yöntemi ile açılan kanallara saç ekimi gerçekleştirilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebepleri

Kadınlarda ender görünen saç dökülmesi, erkeklere göre çok daha geniş kapsamlı nedenlere bağlıdır.

  • Genetik nedenler
  • Demir eksikliği
  • Sistematik hastalıklar
  • Tiroit sorunları
  • Hormon düzensizliği

Bazı dönemler saç dökülmesi artabilir;

  • Hamilelik ve doğum sonrası
  • Ateşli hastalıklar
  • Ameliyat sonrası
  • İlaç kullanımına bağlı spekülasyonlar

Kadınlarda Saç Dökülme Tipleri

Kadınlarda saç dökülmesi 3 tip olarak karşımıza çıkar

Diffüz; bu tip saç dökülmesi kadınlarda en sık rastlanan tiptir. Ön saç çizgisinin korunduğu, erken dönem dökülmelerdir. Tarama şekli ile açıklıklar rahatlıkla kapatılabilir.

Lokalize; orta seviyede karşılaşılan bir saç dökülme tipidir. Saçın orta kısmında ciddi açılmalar ve hacimde azalma oluşur. Alın çizgisi korunur.

Paternli; en az görülen dökülme tipidir. Tepe kısmı deri görünecek şekilde açıktır. Erkek tipi dökülme de denilen bu tipte saçlarda ki incelme de had safhada yaygındır.

Bu sınıflandırmanın haricinde klasifikasyon ve savin sınıflandırmalar da karşımıza çıkar. Saçlarda gözlemlenen toplam incelme incelenir.

Tıraşsız Saç Ekimi Mümkün Mü?

Erkeklerde saç ekiminde kullanılan uygulama şekli, kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Çünkü saçları tıraş ettirmek, birçok kadın için oldukça zor ve psikolojik olarak etkili bir durumdur. Kadınlar, erkeklere oranla saçlarını daha aktif bir aksesuar olarak kullanırlar. Tüm bunlar ele alındığında, saç ekiminde tıraşsız olan kadınların çoğunluğu tarafından tercih edilmektedir.

Bu işlemde sadece donör bölgedeki kıllar tıraşlanır. Ufak kesikler şeklinde işlem yapılacağından, hasta normal hayatına devam etmekte sıkıntı yaşamaz. Belirtilen alandan alınan kıl kökleri, FUE tekniği ile ekim alanına hızlı şekilde ekilecektir. Özellikle ense bölgesi tercih edildiğinde, farklı sorunların yaşanmasının da önüne geçilmiş olunacaktır.

Tıraşsız saç ekiminde bazı hususlar dikkat çeker. İşlem daha uzun sürer ve bu da maliyetlerin artması anlamına gelmektedir. Elbette tıraşlı olan uygulamaya nazaran kişinin elde edeceği konfor bu aşamada önem kazanmaktadır. İşlem süresince etkili ve özel birçok önlem alınabilmektedir.

ONLINE KONSULTASYON
Fiyat Alın

Blog Yazıları

Müşteri Temsilcimiz ile Şimdi Görüş

Bize her konuda yazabilirsiniz.

WHATSAPP İLE YAZIN

Neden Self Hair Clinic’i Seçmelisiniz

Hasta memnuniyetinde insan odaklı yaklaşım, güvenli ve teknolojik veriler

Self Hair Clinic yazılı ve görsel basını bilinçlendirmek için kullanır

Uygulanan tüm müdahalelerde aile tarafından yanayız!

Hastalarımızla sürdürülebilir ilişkiler kurar ve daima yanlarında oluruz

İnsani tüm temelleri baz alarak erişilebilir ve anlaşılabilir oluruz

facebook

facebook.com/selfhairclinic

Takip Et

Instagram

instagram/selfhairclinic

Takip Et

Whatsapp

Birlikte harika şeyler başarabiliriz.

Bize Yazın
WhatsApp chat
Hemen Ara