Skip links

Kaş Ekimi

En başarılı ve en sağlıklı sonuçlar 2003 yılından bu yana uygulanan FUE yöntemi ile elde edilir.

Kaş eksikliği ya da seyrekliği birçok insanda gözlemlenen bir durumdur. Dış müdahaleler ile bu görünüm kısmen ya da tamamen düzeltilebilir. Kalıcı makyaj, döğme ve benzeri yöntemler olsa da, daha kesin sonuç için kaç ekimi daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

Yüz genel bir değerlendirmeye tabi tutulduğunda, her bir elemanı özellikleri ile ifade ve görünümü değiştirir. İfadenin bütünlüğünde kaşın da önemi büyüktür. Kaçların seyrek ya da düzenli şekle sahip olmaması, yüzün ifadesinde ciddi olumsuzluklara neden olur.

Genetik yapı kadar, kaş dökülmesi ve azalması gibi durumlarda kaş ekimine başvurulabilir. Kaşın sürekli olarak alınması ya da yolunması işlemi, bazen kalıcı kayıpların oluşmasına da neden olmaktadır.

Güzellik ve moda anlayışının da değişmesi nedeni ile kaş yapısını değiştirme talepleri gelebilir. Eski dönemde ince kaşlar kullanılırken, günümüzde kalın ve gür kaş kullanımı daha popüler hale gelmiştir. Bu nedenle kalıcı makyaj bir nevi risk teşkil eder. Doğala en yakın çözüm ise kaş ekimidir diyebiliriz.

Saç ekiminin gelişmesi, birçok alanda kıl transferine de olanak sağlamıştır. Saç ekimi ile başlayan yeni işlemler sakal ve kaş ekimini doğurarak, kişilerin kendileri için yapabileceklerini sınırsız bir hale getirmiştir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde kullanılan FUT yöntemi saç ve sakal ekiminde kullanılmaz. En başarılı ve en sağlıklı sonuçlar 2003 yılından bu yana uygulanan FUE yöntemi ile elde edilir. Bu alanda ki en büyük sıkıntı FUE yönteminin eğitiminin olmaması ve uzmanların kendi kendilerine bu tekniği öğrenip geliştirmesidir.

Kaş için ekilecek kıllar, ense bölümünden alınır. Ensede 1 cm ya da daha küçük bir alan tıraşlanarak kısaltılır. Bu alanda kıl kökleri 0,6- 0,7mm’den büyük olmayacak şekilde tek tek alınır. Bu uçların ince olmasında ki amaç uygulamada iz kalmamasıdır.

Enseden alınan kıllar bekletilmeden hızlı bir şekilde ekilmelidir. FUE yönteminde bu işlem birkaç kez olacak şekilde tekrarlanır.

Kaç ekiminde en fazla dikkat edilecek bir başka husus açı olayıdır. Saç ve sakaldan farklı olarak, kaş kılları yüze daha paraleldir. Bu nedenle 25- 30 derecelik açılarla ekilmelidirler. Greftlerin bu şekilde ekilmemesi durumunda, kaş yapısında ciddi bozukluklar, dik olma durumu ve şekilsizliği yaratan bir yapı ortaya çıkacaktır.

Riskleri Nelerdir?

Bu konuda ki en büyük risk, uygulama yapacak olan hekimin bilgi eksikliğidir. Yapılacak olan işlemin eğitim süreci olmadığı için hekim tamamen kendi bilgi birikimi ile ilerleyecektir. Bu nedenle tecrübesi az olan kişilerle bu işlemi yapma kararı almanız, ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

İşlem öncesinde, işlem sırasında ve sonrasında risk teşkil edecek bir durum yoktur. Doğru şekilde ve steril bir ortamda yapılan kaş ekimi, sorunsuz bir biçimde sonlanacaktır.

Kimlere Yapılır?

  • Yaş gözetmek sizin her yaş gurubuna uygulama yapılabilir.
  • Kaşlarında bir hastalığa bağlı olarak dökülmeler olanlar,
  • Genetik nedenle kaşların seyrek olma durumu,
  • Yara, yanık ve travmatik durumlarda oluşan seyrelme ve kaş şekilde bozukluklarında,
  • Kaşların sürekli olarak alınmasına bağlı olarak azalmaları

Kaş Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem süresi genellikler 15- 2 saat sürer. Lokal anestezi ile yapıldığından hasta herhangi bir rahatsızlık hissetmez. Operasyon sonrasında hemen taburcu işlemi yapılır.

İşlemden sonraki 1 hafta boyunca minik kabuklanmalar oluşur. Bu işlemin bir rahatsızlığı yoktur.

15 gün boyunca denize girmekten, sauna, solaryum, kızgın güneşe girmek ve hamama gitmek gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Kaşların komple çıkma zamanı genelde 8 ay ile bir yılı bulabilir. Bu sürece kadar aralıklarla uzayanlar kesilerek düzeltilmelidir.

Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

İlk operasyondan 1 hafta sonra köklerin tutunma süreci başlar. 4- 6 hafta kadar süre sonunda ekilen kıllar dökülür. Bu normal bir durumdur. Dökülen sadece kökün ucunda ki kıllardır. Kök yerinde olduğundan sıkıntı edilecek bir durum söz konusu değildir.

4 ile 6 ay kadar sonra kıl köklerinden kıllar üremeye başlar. Tam olarak kılların çıkması ve görsel olarak farkın hissedilmesi 1 yılı bulabilir. Yeni çıkan kıllar 15 günlük periyodlar ile kesilerek düzeltilir. Bu onların güçlenmesini ve yeni yapılarına alışmasına olanak sağlar. Tam olarak kaşların kendini gösterdiği bu dönemde, yapısal olarak en iyi görünüm 1 seneden sonra gerçekleşecektir.

ONLINE KONSULTASYON
Fiyat Alın

Blog Yazıları

Müşteri Temsilcimiz ile Şimdi Görüş

Bize her konuda yazabilirsiniz.

WHATSAPP İLE YAZIN

Neden Self Hair Clinic’i Seçmelisiniz

Hasta memnuniyetinde insan odaklı yaklaşım, güvenli ve teknolojik veriler

Self Hair Clinic yazılı ve görsel basını bilinçlendirmek için kullanır

Uygulanan tüm müdahalelerde aile tarafından yanayız!

Hastalarımızla sürdürülebilir ilişkiler kurar ve daima yanlarında oluruz

İnsani tüm temelleri baz alarak erişilebilir ve anlaşılabilir oluruz

facebook

facebook.com/selfhairclinic

Takip Et

Instagram

instagram/selfhairclinic

Takip Et

Whatsapp

Birlikte harika şeyler başarabiliriz.

Bize Yazın
WhatsApp chat
Hemen Ara