Skip links

PRP Saç Tedavisi

Bu uygulama risk barındırmayan bir işlemler zinciridir. Kişilerin kendi kanlarından alınan özel sıvılar, yine sorunlu ve bu maddelerin eksik olduğu alanlara ilave edilir. Açı ve ağrı hissedilmez. Bu nedenle birçok kişi rahatlıkla uygulama yaptırabilir.

PRP (Platelen Rich Plasma) denilen ve kanın pıhtı hücre bakımından zenginliği demektir. Bu uygulama cansız, zayıf saçları canlandırmak ve ince telleri güçlendirmek için uygulanır. Aynı zamanda kepekli ve yağlı saç sorunu olan kişiler için de bir çözümdür. Özellikle kadınlarda, demir eksikliği, seyrelme, saç tellerinin incelmesi gibi menopoz döneminde yaşanan sorunların çözümlerinde de tercih edilir.

Saç PRP’si sadece saçları güçlendirmek, gürleştirmek için kullanılmıyor. Aynı zamanda saç ekim işlemlerinde, köklerin daha sağlıklı olmasına da katkı sağlar. İyileşme sürecini hızlandırarak, ekim yönteminin destekleyicidir. Donör bölgede yapılan işlemler sonrasında PRP uygulandığında daha hızlı iyileşme sağlanır.

Cilt için de etkili olan bu yöntem, cildin gençliğini arttırması, leke, sivilce izlerinin tedavisi ve gençleşme için kullanılmaktadır. Yapılan işlemler tamamen doğal ve risk oluşturmadığı için hemen her yaşta kişiye uygulanabilmektedir.

Bu uygulamada daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak isteyenler, normal saçlarına da uygulamayı yapabilirler. Bu şekilde saçın kalitesi artacak ve etkili bir görünüme sahip olacaktır.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç ekiminden farklı olarak bu tedavi yönteminde daha çok saçı güçlendirmeye yönelik işlemler uygulanır. güçsüzleşmiş saçlara verilen bu serum niteliğinde ki özel karışım, yeniden saçların güçlenmesine ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Kanda bulunan ve büyüme faktörü içeren, protein zengini içeriklerin kullanılması ile bu işlem gerçekleşmiş olur. Uygulamanın tekrarlanması ile ömür boyunca sağlıklı ve gür saçlara sahip olunabilir.

PRP Nasıl Uygulanır?

Hastanın kanından 10 cc’lik miktar enjektör yardımı ile alınır. Alınan kan, özel bir makineye konarak santrifüj işlemine tabi tutulur. Bu şekilde kanın kırmızı kısmı ile plazma kısmı birbirinden ayrıştırılır. Elde edilen tombosit, akyuvar ve trombosit ihtiva eden büyüme faktörleri, hastanın uygun olan tedavi alanlarına uygulanır. Bu uygulamanın ana mantığı hücre ve doku yenilenmesine dayanmaktadır. Sıvı zayıf saç olan ya da seyrelmiş bölgeye mikro iğneler yardımı ile enjekte edilir. İşlem ortalama 30 dakika kadar sürer.

Uygulama ile ilgili bilinmesi gerekenler;

  • Pratik ve güvenli bir yöntemdir
  • Yapıcı ve tekrar canlandırıcı etkilere sahiptir
  • Sonuçlar uzun vadelidir.
  • Yeni bir kolajem meydana gelmesi dışında, derinin tüm yaşamsal fonksiyonları da desteklenmiş olur.
  • Uygulama cilt kırışıkları, yara ve yanık izleri gibi hücre tedavilerinde de tercih edilir.

PRP Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Tedavi daha çok saç seyrelmesi ya da cansızlık sorunu yaşayan, erkek tipi saç dökülmesi görülen, androjene bağlı olarak saçları cansızlaşan, seyrekleşen kadınlara uygulanır.  tedavinin tam randımanlı olması için 4 ile 6 hafta boyunca periyotlar halinde tekrarlanması gerekmektedir.

Uygulamanın tercih edilmesinde ki en önemli sebep, ağrı ve acı olmamasıdır. Yapılan işlem, kandan elde edilen PRP içeriğinin saç diplerine ince uçlu ve acı vermeyen iğnelerle uygulanması suretiyle canlanma ve yeniden çıkmaların sağlanmasıdır. Bu nedenle sık olarak tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

Genel uygulama 2 hafta ara verilerek, 3 ya da 4 seans şeklinde yapılır. Bu şekle 1 kür denir. Etkisi uzun süre kalıcı olmaktadır. Yıl içinde uygulama aralıklarla tekrar edilebilir. Bu şekilde kalıcı olması sağlanmış olur.

PRP Saç Çıkarır Mı?

Uygulama genel olarak var olan saçların cansızlığını gidermek, dökülen saçların deri altında var olan köklerinin yeniden canlanmasını sağlamak amacını taşır. Bu şekilde olmayan saçların yeniden çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak saç kökü yaşıyor, cansızlaşmış veya çıkmak için güç bulamıyorsa, verilen büyüme proteinleri saç kökünü yeniden canlandıracağı için saçların artması mümkündür. Saç ekimi ile desteklenen bu yöntem, daha olumlu sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

PRP Saç Tedavisi Faydaları

Bu uygulama risk barındırmayan bir işlemler zinciridir. Kişilerin kendi kanlarından alınan özel sıvılar, yine sorunlu ve bu maddelerin eksik olduğu alanlara ilave edilir. Acı ve ağrı hissedilmez. Bu nedenle birçok kişi rahatlıkla uygulama yaptırabilir.

  • Günlük yaşantınıza uygulama sonrası devam edebilirsiniz.
  • Diğer saç tedavi yöntemlerinde olduğu gibi yaralar ya da izler oluşmaz.
  • Genetik olarak ya da mevsime bağlı dökülmeler de dahil olmak üzere saç sorunu yaşayan herkes tarafından uygulanabilir.
  • Saç ekiminden sonra ki süreçte saçların daha güçlü olmasına destek olarak kullanılabilir.
  • Alerji riski olmayan, uygulaması kolay ve uzun soluklu bir uygulamadır.
ONLINE KONSULTASYON
Fiyat Alın

Blog Yazıları

Müşteri Temsilcimiz ile Şimdi Görüş

Bize her konuda yazabilirsiniz.

WHATSAPP İLE YAZIN

Neden Self Hair Clinic’i Seçmelisiniz

Hasta memnuniyetinde insan odaklı yaklaşım, güvenli ve teknolojik veriler

Self Hair Clinic yazılı ve görsel basını bilinçlendirmek için kullanır

Uygulanan tüm müdahalelerde aile tarafından yanayız!

Hastalarımızla sürdürülebilir ilişkiler kurar ve daima yanlarında oluruz

İnsani tüm temelleri baz alarak erişilebilir ve anlaşılabilir oluruz

facebook

facebook.com/selfhairclinic

Takip Et

Instagram

instagram/selfhairclinic

Takip Et

Whatsapp

Birlikte harika şeyler başarabiliriz.

Bize Yazın
WhatsApp chat
Hemen Ara