Skip links

Tıraşsız Saç Ekimi

İşlemden önce hastadan saçlarını biraz uzatması istenir. Bunun amacı ise işlem yapılan alanın, uzun saçlarla kamufle edilmesini sağlamaktır.

Saç ekimi yaptırmak isteyenler, ekim öncesinde tıraş olmaları gerektiğini öğrendiklerinde ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrarlar. Bazı yöntemlerde kullanılan bu işlem, kişinin sosyal hayatına da etki eden bir yöntemdir. Zaman içinde yapılan işlemin daha konforlu olması yolunda plastik cerrahi kullanılarak, tıraş olmadan da saç ekiminin yapılması aşamasına gelinmiştir. Burada amaç, kişilerin saç ekim aşamasından sonra konforlu bir yaşam ortamı yaratmak olduğu kadar, ekim öncesinde de oluşabilecek psikolojik sürecin daha rahat atlatılmasını sağlamaktır.

Çok yakın zamana kadar kişilerin saç ekim işlemlerinden önce çoklu ya da tekli saç alımlarında saçların tıraş edilerek istenilen uzunluğa getirilmesi gerekiyordu. Doğal olarak yarısı tıraşlı, yarısı tıraşsız bir görünüm ortaya çıkmaktaydı.

Hastalar için zaten zorlu bir süreç olan saç ekimi bu kez bu görünüm nedeni ile daha da zorlaşıyor, toplum içine çıkmaları zorlaşıyordu. Hatta birçok hastanın, donör bölgenin tıraşlanmak zorunda olduğunu öğrenmesi, son aşamada işlemin iptal edilmesine neden olabiliyordu. Yaşanan tüm bu problemler neticesinde tıraşsız saç ekim tekniği geliştirildi.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  • İşlemden önce hastadan saçlarını biraz uzatması istenir. Bunun amacı ise işlem yapılan alanın, uzun saçlarla kamufle edilmesini sağlamaktır.
  • İlk aşamada foliküllerin alınacağı bölge belirlenir.
  • İkinci olarak cerrah, ekibi ile birlikte mümkün olan en az etkiyi yaratacak şekilde belirlenen alanda ki folikülleri almaya başlar.
  • Üçüncü ve son aşamada, saç ekim işlemi en doğal görüntüde olacak şekilde tamamlanır.

Özellikle tıraşsız FUE tekniğiyle, 2 seansta ortalama 4000 adet saç kökü ekilebilir. Genel olarak alınan her bir kökten 1- 3 adet saç kötü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan özel alet ve teknikler sayesinde ekilen köklerin tutma oranı yükseltilebilir. Plastik cerrahide ki gelişmeler sayesinde altın iğne ve mikromotor gibi teknikler, saç ekim işlemlerinin sonuçlarını olumlu oranda arttırmıştır.

Tıraşsız saç ekim operasyonunun süresi, greft sayısına, kliniğin sahip olduğu teknolojiye ve cerrahın ekibine bağlı olarak değişmektedir. Tıraşsız saç ve FUE tekniklerinin birleştirilmesi, normal FUE yöntemine göre daha titizlik ve özen gerektirdiğinden, işlem süresi biraz daha uzun olacaktır. Elbette sağladığı rahatlık düşünüldüğünde, tıraş nedeni ile erteleyen kişiler için cazip ber dönüş sağlayabilir.

Saçlar Neden Tıraş Ediliyor?

FUT ve FUE yöntemlerinde saçların tıraş edilmesinde ki amaç; donör bölgede işlem yapabilme kolaylığı ve sağlıklı saçların daha hızlı toplanmasıdır. Bu şekilde işlem hız kazanırken, kısa kökler daha sert ve işlem görmeye daha müsait olurlar. Yapılacak olan işlemlerin seri bir şekilde yapılmasını sağlayan bu yöntem, operasyonun da daha kısa sürmesine yardımcı olur.

Elbette işlem sonrasında kişinin tıraşlı şekilde gezmek istememesi, tıraşsız olarak da yöntemin uygulanma olasılıklarının araştırılmasına neden olmuştur. Beklentileri doğru şekilde karşılayabilmek, işlem sonuçlarını negatif etkilemeden, daha konforlu bir süreç yaratabilmek için tıraşsız sistem de günümüzde geliştirilerek uygulanmaya başlamıştır.

Avantajları Nelerdir?

  • Bu işlem tıraşlı FUE tekniğinden biraz faklıdır. Yapılan işlem öncesinde kişi için sorun olabilecek tıraş konusu ortadan kalkar.
  • Günlük aktivitelere, sosyal yaşantıya daha çabuk dönüş yapılır.
  • Donör bölgenin hızlı şekilde kapanması sağlanır.
  • Saç tıraşı istemeyen erkekler ve özellikle kadınlar FUE tekniğini kullanmak için tıraşsız uygulamayı tercih edebilirler.
  • Daha önce FUT tekniği yaptırmış, yara izleri olan kişilerin bu izlerinin görünmemesi için tıraşsız FUE tekniği önerilir.

Fiyatları Normale Göre Neden Yüksek?

Saç ekim işleminde uygulama işlemleri ve süresi fiyatı belirleyen etmenlerdir. Yukarıda da bahsedilen hususlar dikkate alındığında, tıraş olarak uygulanan yöntemler daha hızlı şekilde gerçekleşir. Bu cerrah ve ekibinin verimli çalışmasına olanak sağlar. Seri bir şekilde tıraşlı saçlar toplanırken, etkin bir şekilde greftlerin kanallara yerleştirmesi de hızlanır.

Bu yöntemin tercih edilmeme nedenleri de yukarıda belirttir. Etkili ve kesin sonuç alacağınız bir işlem için tıraşsız seçeneği de artık kişilere sunuluyor. Bu şekilde yapılacak olan işlemler, normal hayatınızı etkilemeden ve tıraş stresi yaşamadan operasyonun gerçekleşmesi anlamına gelmekte. Uzun ve dikkatli bir süreç olması nedeniyle, istenilen ücret de standart işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

İşlem adeti ve süresi uzadıkça, saç ekim fiyatları artış yapar. Ancak özellikle kadınlar için bu işlemler daha fazla tercih edilerek, saç ekim işlemlerinin yapılabilir olmasını sağlayacaktır.

ONLINE KONSULTASYON
Fiyat Alın

Blog Yazıları

Müşteri Temsilcimiz ile Şimdi Görüş

Bize her konuda yazabilirsiniz.

WHATSAPP İLE YAZIN

Neden Self Hair Clinic’i Seçmelisiniz

Hasta memnuniyetinde insan odaklı yaklaşım, güvenli ve teknolojik veriler

Self Hair Clinic yazılı ve görsel basını bilinçlendirmek için kullanır

Uygulanan tüm müdahalelerde aile tarafından yanayız!

Hastalarımızla sürdürülebilir ilişkiler kurar ve daima yanlarında oluruz

İnsani tüm temelleri baz alarak erişilebilir ve anlaşılabilir oluruz

facebook

facebook.com/selfhairclinic

Takip Et

Instagram

instagram/selfhairclinic

Takip Et

Whatsapp

Birlikte harika şeyler başarabiliriz.

Bize Yazın
WhatsApp chat
Hemen Ara